Český název: Krvavé stopy
Režie: Sheldon Wilson
Rok výroby: 2004
Délka: 97 min
Země: USA
Hrají:
Timothy V. Murphy … (Jack Sheppard)
Stan Kirsch … (Stuart Dempsey)
Lindsey Stoddart … (Laura Russel)
Patty McCormack … (Helen Reedy)
Rocky Marquette … (chlapec)
Natalie Avital … (Darby Owens)
…a další
Na malém území uprostřed lesní rezervace se za poslední rok odehraje série nevyřešených vražd – těla obětí mizí a místní tři policisté jsou bezmocní. Právě v době, kdy mají být tyto případy odloženy, se objeví zakrvácený mladík, který má zřejmě k vraždám co říct. Poté, co policisté zjistí, že chlapcova tvář i otisky prstů tvoří kombinaci tváří a otisků všech místních pohřešovaných, začne svítat naděje, že viník nevyvázne bez trestu.
Na Krvavých stopách je nejzajímavější právě nečekaný přechod z čistě racionální roviny k nadpřirozenému – odehraje se, ale divák mu stále nevěří, protože atmosféra filmu jako by jakékoli nevědecké události nepřipouštěla. K tomu napomáhají i herecké výkony, které působí velmi civilně a jejichž jediným výraznějším (zato však společným) nedostatkem je emociální plochost – těžko lze věřit vztahům, o nichž nás tvůrci Krvavých stop přesvědčují.
Prostředí (les a zapadlá policejní stanice) je příjemné na oko a přívětivé k vytváření lekaček, ale absence nějakého náhledu, který by divákovi umožnil udělat si komplexní představu, snadno zapříčiní mírnou dezorientaci.
Snímek lze kategorizovat jako „jiný krvák“. Vzácná tekutina sice teče proudem, ale fakticky netryská z aktuálních zranění – spíše připomíná staré křivdy a přináší vzpomínky (ve smyslu: krev má paměť).
Velká škoda nekompaktnosti filmu, nesoudržného sledu scén, které zvláště v druhé fázi snímku nedokonale soustředěného diváka matou. Za hlavní pozitivum bych naopak označila původnost některých aspektů Krvavých stop včetně zvláštního přesunu pointy, kdy téměř přestává být důležité, kdo vlastně před rokem vraždil, protože každý má nějaká nepříjemná tajemství a krvavé postavy přinášejí celému světu zúčtování…